Co sledovat, když máte strach z telefonování

Říjen 27, 2013
Miroslav Princ

Máte-li strach z telefonování, což působí, že se mu vyhýbáte, nesledujte své výsledky (např. domluvené schůzky). Soustřeďte se namísto toho na základní aktivitu, respektive určitý počet čísel, která chcete nebo musíte vytočit.

Ve vašem případě je totiž počet vytočených čísel důležitější než počet domluvených schůzek. Výsledek telefonování je totiž ve vašem případě až druhotný ukazatel plynoucí z prvotního – nízkého počtu vytočených čísel.

Budete-li se hodnotit podle výsledku, bude se váš strach nebo odpor k telefonování pouze prohlubovat. Tlak a stres, který cítíte se bude zvyšovat s každým vytočeným číslem a rozhovorem, ve kterém uslyšíte: “Ne, děkujeme”.

Navíc, Vaše sebehodnocení bude negativní, protože záhy přestanete nová čísla vytáčet a s vysokou pravděpodobností svého cíle nedosáhnete.

Mělo by se vám ulevit, když si uvědomíte, že při telefonování je vytočení čísla to jediné, nad čím máte kontrolu. Počet čísel, která vytočíme je jediná proměnná, kterou dokáže kdokoli z nás ovlivnit. Pak už se jen můžeme zhluboka nadechnout a čekat.

Proto, do té doby, než se se svým strachem vyrovnáte, dejte si cíl vytočit určitý počet čísel každý den a podle toho se hodnoťte. Zda svůj cíl splníte nebo ne tak bude jenom na vás. A výsledek se dostaví jako vedlejší produkt aktivity.

No comments

You must be logged in to post a comment.